Головна
Статті
Паркетна дошка
Вибираємо покриття для підлоги. Переваги та недоліки.
20.11.2010

Вибираємо підлогу...

Вибір покриття для підлоги для житлового приміщення досить серйозне питання. Адже від прийнятого рішення багато в чому залежить комфортність проживання в тій або іншій кімнаті, або в цілому будинку. Від особливостей підлоги залежить тепло і звукоізоляція, естетика інтер'єру, певною мірою навіть мікроклімат. Тому вибір того чи іншого типу покриття для підлоги повинний бути зваженим рішенням, покликаним підвищити рівень комфорту житла, а також повинен бути обумовлений низкою факторів. Перш за все функціональним призначенням того приміщення, в якому буде застосовуватися той чи інший тип покриття.

Асортимент покриттів для підлоги, доступних сьогодні, як ніколи широкий. Умовно підлогу можна поділити по своєму походженню на:

  • натуральну;

  • штучну.

Ми зупинимося на основних видах покриттів, спробуємо виявити їхні переваги й недоліки. Можливо, ця інформація допоможе Вам зробити правильний вибір покриття для підлоги, і Ви отримаєте ту підлогу, якою будете задоволені і яка прослужить Вам довгий час.

Дерев'яні покриття для підлоги рахуються дуже зручними в експлуатації, являються одними із самих поширених, відносяться до класу натуральних по своєму походженню. Це підлога, яка пройшла перевірку часом, при правильній експлуатації може служити не тільки десятки, а й сотні років, зберігаючи всі свої властивості.


Дошка для підлоги (масив дерева)

Переваги: невисока вартість дошки із хвойних порід, стійкість до стирання із інших сортів дерева (в тому числі і цінних), легкість укладки, а саме головне — натуральна дерев'яна тепла підлога.

Недоліки: для дошки із сосни чи ялини — недовговічність; для дощок із дерева цінних порід — висока ціна.

Дерев'яна підлога потребує акуратного миття!

 

Паркет

Переваги: теплий, екологічно безпечний, дозволяє створювати велику кількість різних неповторних малюнків, використовуючи як різні форми паркетин, так і різні породи дерева в одному малюнку. Також товщина плашок дозволяє у випадку зносу циклювати їх до 5-7 разів.

Недоліки: укладка під силу лише досвідченому спеціалісту, після укладки паркет потрібно шліфувати, потім покривати лаком чи спеціальними маслами.

Догляд: миття легко зволоженою ганчіркою.

Паркетна дошка

Альтернативою паркету може стати інше дерев'яне покриття — паркетна дошка. Переваги: її набагато простіше укладати чим штучний паркет, і в той же час вона зберегла всі якісні характеристики паркету! Найчастіше дошка виготовляється із цінних та екзотичних порід дерев. Кольорова гама дощок дуже широка, продається вона зібраною в готові блоки, відшліфована в заводських умовах, покрита лаком чи маслом. Укладається паркетна дошка шляхом з'єднання пазів і виступів на торцевих гранях, що по методиці нагадує укладку ламінатe. Паркетну дошку рекомендується укладати в приміщеннях, де ймовірність попадання вологи та бруду, а також механічних пошкоджень не висока.

Догляд: миття легко зволоженою ганчіркою.

Ламінат

Переваги: ламінат, завдяки нанесеній на нього полімерній плівці (власне ламінації) чудово імітує будь-які породи дерева, а іноді і такі матеріали як камінь або кераміка. При цьому він багато в чому зберігає властивості, притаманні дереву. Ламінат гігієнічний, легкий, доступний за ціною. Монтаж такого виду покриття проводиться досить швидко. Ламінат відмінний тепло і звукоізолятор (майже на одному рівні з натуральним деревом). За ступенем зносостійкості ламінат може бути різних категорій (21 - 33-й клас).

Недоліки: не дуже висока вологостійкість. Вода, якщо залишити на підлозі калюжу, може просочитися в місцях стиків панелей і привести до розбухання плит. Проводити вологе прибирання в таких приміщеннях можна і потрібно! Однак розлиту рідину бажано видаляти одразу. Крім того, для ламінування поверхні застосовуються реактиви, що містять фенольні смоли. Тому перші декілька тижнів після укладання ламінату таке приміщення бажано частіше провітрювати. Реставрації ламінат не підлягає, після зносу — потребує заміни!

Лінолеум

Переваги: низька вартість є головною перевагою лінолеумe над іншими покриттями для підлоги! Також лінолеум має високу гігієнічність, може використовуватись у всіх без винятку приміщеннях. Строк служби — вимірюється десятками років. Випускається лінолеум у рулонах, укладка проводиться звичайним настилом.

Недоліком являється те, що лінолеум має низьку стійкість до механічних пошкоджень. В ньому не можна протерти отвір, проте легко пошкодити випадково упущеним гострим предметом чи при перенесенні меблів.


Ковролін (коврове покриття)

Переваги: таке покриття в більшості випадків доступне в ціновому відношенні, довговічне, має вельми широку кольорову і орнаментальну гаму. Його укладання не вимагає спеціальної кваліфікації - досить просто розстелити рулон заданої ширини в приміщенні, а потім підрізати його в тих місцях, де форма приміщення не є строго прямокутною, наприклад, там де стіни мають виступи. Ковролін може бути покладений поверх будь-якого іншого покриття: поверх паркету, лінолеуму, ламінату і т.д. Являється хорошим звукопоглинаючим матеріалом. Може виготовлятись як із натуральних, так і з різних синтетичних волокон.

Недоліки: у першу чергу це його гігієнічність. Ворс ковроліну, на превеликий жаль, має здатність накопичувати бруд і пил. У такому середовищі можуть заводиться мікроорганізми. Незважаючи на наявність у продажу широкого асортименту чистячих і миючих засобів для ковроліну, а так само різних типів пилососів, привести його в стан ідеальної чистоти проблематично.


Плитка

Переваги: дуже довговічний при правильній експлуатації матеріал, якому не страшні ні вологе прибирання, ні недбала експлуатація, до того ж асортимент дизайну та кольорова гама в силі задовольнити навіть самого вибагливого покупця. Цінова пропозиція теж широка — від дешевої плитки до дуже дорогих дизайнерських колекцій.

Недоліки:матеріал холодний. При використанні в поєднанні з популярними нині теплими підлогами стає зовсім недешевим покриттям. Кахельна плитка - слизький матеріал. Цього недоліку позбавлений натуральний мармур, але він значно дорожчий. Плитка з нанесеним малюнком може з часом "зноситися" у місцях найбільшої експлуатації.

Слід зауважити, що перечислені види покриттів не вичерпуються вищенаведеним переліком. Крім покриттів для підлоги для житлових приміщень існують матеріали для промислових будівель, для приміщень з підвищеною вологістю. Крім того, виділяють спортивні покриття для підлоги, брудозахисні покриття.


В магазинах "Декор маркет" Ви зможете отримати більш детальну інформацію про паркетну дошку, ламінат, масив, терасну дошку та про засоби догляду за різними типами підлог. Запрошуємо відвідати наші салони у Луцьку та Ковелі.


варіант для роздруку